Cut (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cut (Alba)
Komunë
Vendndodhja
Cut (Alba) is located in Rumania
Cut (Alba)
Cut (Alba)

Koordinatat: 45°56′0″V 23°40′0″L / 45.93333°V 23.66667°L / 45.93333; 23.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30,80 [1] km2
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Cut
Koordinatat 45° 56′ 0″ Veri

23° 40′ 0″ Lindje

Cut (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.254 banorësh dhe sipërfaqe 30,80 km². Komuna është formuar nga 1 fshat, Kuti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)