Galica (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Galica)
Jump to navigation Jump to search
Galicë
Fshat
Vendndodhja
Galicë is located in Kosova
Galicë
Galicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 1″ Veri

20° 51′ 52″ Lindje

Galicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]