Lutogllava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lutogllavë
Legjendë
Flokat
Fshat
Vendndodhja
Lutogllavë is located in Kosova
Lutogllavë
Lutogllavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 33″ Veri

20° 47′ 11″ Lindje

Lutogllavë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Legjendë dhe Flokat.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]