Vlashnja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vllashnja)
Jump to navigation Jump to search
Vlashnjë
Vlash
Fshat
Vendndodhja
Vlashnjë is located in Kosova
Vlashnjë
Vlashnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 11″ Veri

20° 39′ 44″ Lindje

Vlashnjë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vlash.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]