Ndryshimi mes inspektimeve të "Tom Kola"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
Tom Kola u plagos ne kryengritjen e pare anti fashiste ne shkoder prane dugajve te reja . I plagosur me urdher nga te shtabit dergohet ne shtepine e Fasli Rrusto Alijaj ne Myselim Shkoder ku qendron 2 jave . Forcat fashiste dhe balliste e rrethojne kete shtepi disa here por nuk arrijne te arrestojn Tom Kolen . 2 jave me vone ai largohet drejt fshatit Domen me 19 prill 1943 ku kishte disa te aferm dhe ne nje prite vritet nga forcat fashiste dhe balliste .
{{heroHero i popullitPopullit}}
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Heronj]]

Menyja e navigimit