Dile Marku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dile Marku (Fregen, 1931 - 14 tetor 1950) ka qenë aktiviste në ndërtimin e hekurudhës Durrës-Peqin më 1947 dhe më pas Durrës-Tiranë më 1948. U shpall "Heroinë e Popullit".[1]

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Dibra, Zenepe (2009). Fjalor enciklopedik i gruas shqiptare. Shkodër: Camaj-Pipa. fq. 386. ISBN 9789995602673. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.