Muzafer Asqeriu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Muzafer Asqeri)

Muzafer Asqeriu (Gjirokastër, 1918 - Fusha e Goricës, 20 korrik 1942) Hero i popullit.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

U lind më 1918 në Gjirokastër, i biri i Avniut dhe Nuries.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kaloçi, Dashnor (6 maj 2007). "Akuzat ndaj 73 komunistëve në gjyqin me Qemal Stafën". Shqip (121): 18–19.