Muhamet Prodani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Muhamet Prodani (Psar, 9 prill 1922 - 11 tetor 1997) ka qenë partizan i angazhuar me LANÇ-in gjatë Luftës së Dytë Botërore. Për kontributet e tij iu dha nderimi "Hero i popullit" pas çlirimit, si dhe vazhdoi si ushtarak karriere deri me dënimin e tij me grupin e Beqir Ballukut dhe Petrit Dumen.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]