Vehbi Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Vehbi Hoxha (Tërbaç, 13 mars 1916 - 1993) ka qenë veteriner, nëpunës, veprimtar i LANÇ-it, pas çlirimit qe ushtarak karriere dhe u gradua gjeneralmajor. U nderua me titullin Hero i popullit.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]