Hajredin Bylyshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Hajredin Bylyshi (Tërbaç, 1922 - 18 tetor 1942) ka qenë veprimtar i LANÇ-it, më 18 tetor 1942 ra dëshmor në Topaná së bashku me Mumin Selamin, Bajram Tushën dhe Hyqmet Buzin. Pas vdekjes u nderua me titullin Hero i Popullit.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Zotaj, Bernard (23 tetor 2017). "Vlora dhe heronjte e Topanase". Marrë më 20 dhjetor 2017. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)