Dallime mes rishikimeve të "Rahoveci"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
|harta_foto = Rahovec 2006.PNG
|Pamje =
|Popullsia = 76.,577
|Dendësia = 277,4
|Sipërfaqja = 276
}}
 
'''Rahoveci''' është qytet dhe komunë në pjesën jug-perëndimore të Kosovës. Në veri kufizohet me [[Klina|Klinën]], në lindje me [[Theranda|Suharekën]], në pjesën jugore gjendet komuna e [[Komuna e Prizrenit|Prizrenit]], ndërsa ne tërë pjesën perëndimore kufizohet me komunën e [[Komuna e Gjakovës|Gjakovës]]. Përafërsisht ka diku 276&nbsp;km<sup>2</sup> dhe është vendbanim i 76.,577 banorëve. Ndërsa vetëm në qytet janë 29.,854 banorë sipas statistikave të vitit [[2016]].
 
== Pak histori ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve