Jump to content

Şagu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Şagu
Location of Şagu
Popullsia
 • Gjithsej4,009

Şagu është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 4.009 banorësh dhe sipërfaqe 102,66 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Cruceni, Firiteaz, Fiscut, Hunedoara Timişană, Şagu.

Kjo komunë përmendet për herë të parë në vitin 1333.