Zărand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zărand
Komunë
Vendndodhja
Zărand is located in Rumania
Zărand
Zărand

Koordinatat: 46°24′0″V 21°39′0″L / 46.40000°V 21.65000°L / 46.40000; 21.65000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76,00 [1] km2
Popullsia 2.766 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Cintei dhe Zărand
Koordinatat 46° 24′ 0″ Veri

21° 39′ 0″ Lindje

Zărand është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.766 banorësh dhe sipërfaqe 76,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Cintei dhe Zărand.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)