Zerind

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zerind
Komunë
Vendndodhja
Zerind is located in Rumania
Zerind
Zerind

Koordinatat: 46°37′0″V 21°31′0″L / 46.61667°V 21.51667°L / 46.61667; 21.51667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51,00 [1] km2
Popullsia 1.402 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Neagră dhe Zerind.
Koordinatat 46° 37′ 0″ Veri

21° 31′ 0″ Lindje

Zerind është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 1.402 banorësh dhe sipërfaqe 51,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Neagră dhe Zerind..

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)