Apateu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Apateu
Komunë
Vendndodhja
Apateu is located in Rumania
Apateu
Apateu

Koordinatat: 46°37′V 21°46′L / 46.617°V 21.767°L / 46.617; 21.767

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3,684 [1] banorë

Apateu është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 3,684 banorësh dhe sipërfaqe km2. Është 71 km larg nga kryeqyteti Arad.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)