Ususău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ususău
Komunë
Vendndodhja
Ususău is located in Rumania
Ususău
Ususău

Koordinatat: 46°4′0″V 21°49′0″L / 46.06667°V 21.81667°L / 46.06667; 21.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135,43 [1] km2
Popullsia 1.388 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bruznic, Dorgoş, Pătârş, Ususău, Zăbalţ
Koordinatat 46° 4′ 0″ Veri

21° 49′ 0″ Lindje

Ususău është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 1.388 banorësh dhe sipërfaqe 135,43 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bruznic, Dorgoş, Pătârş, Ususău, Zăbalţ.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)