Jump to content

Iratoşu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Iratoşu
Popullsia
 • Gjithsej2,387

Iratoşu është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.387 banorësh dhe sipërfaqe 37,70 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: ratoşu, Variaşu Mare, Variaşu Mic.

Kjo komunë përmendet për herë të parë në vitin 1446.