Târnova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Târnova
Komunë
Vendndodhja
Târnova is located in Rumania
Târnova
Târnova

Koordinatat: 46°19′0″V 21°48′0″L / 46.31667°V 21.80000°L / 46.31667; 21.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 190,00 [1] km2
Popullsia 6.270 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Agrişu Mare, Arăneag, Chier, Drauţ, Dud, Târnova
Koordinatat 46° 19′ 0″ Veri

21° 48′ 0″ Lindje

Târnova është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 6.270 banorësh dhe sipërfaqe 190,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Agrişu Mare, Arăneag, Chier, Drauţ, Dud, Târnova.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)