Tauţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tauţ
Komunë
Vendndodhja
Tauţ is located in Rumania
Tauţ
Tauţ

Koordinatat: 46°17′0″V 21°55′0″L / 46.28333°V 21.91667°L / 46.28333; 21.91667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106,17 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Minişel, Minişu de Sus, Nadăş, Tauţ
Koordinatat 46° 17′ 0″ Veri

21° 55′ 0″ Lindje

Tauţ është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 1.966 banorësh dhe sipërfaqe 106,17 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Minişel, Minişu de Sus, Nadăş, Tauţ.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)