Şofronea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şofronea
Komunë
Vendndodhja
Şofronea is located in Rumania
Şofronea
Şofronea

Koordinatat: 46°16′0″V 21°18′0″L / 46.26667°V 21.30000°L / 46.26667; 21.30000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34,90 [1] km2
Popullsia 2.743 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Sânpaul dhe Şofronea
Koordinatat 46° 16′ 0″ Veri

21° 18′ 0″ Lindje

Şofronea është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.743 banorësh dhe sipërfaqe 34,90 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Sânpaul dhe Şofronea.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)