Şilindia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şilindia
Komunë
Vendndodhja
Şilindia is located in Rumania
Şilindia
Şilindia

Koordinatat: 46°21′0″V 21°55′0″L / 46.35000°V 21.91667°L / 46.35000; 21.91667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30,93 [1] km2
Popullsia 888 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Camna, Iercoşeni, Luguzău, Satu Mic, Şilindia
Koordinatat 46° 21′ 0″ Veri

21° 55′ 0″ Lindje

Şilindia është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 888 banorësh dhe sipërfaqe 30,93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Camna, Iercoşeni, Luguzău, Satu Mic, Şilindia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)