Semlac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Semlac
Komunë
Vendndodhja
Semlac is located in Rumania
Semlac
Semlac

Koordinatat: 46°7′V 20°56′L / 46.117°V 20.933°L / 46.117; 20.933

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85,17 [1] km2
Popullsia 3.923 [2] banorë

Semlac është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 3.923 banorësh dhe sipërfaqe 85,17 km².

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo komunë përmendet për herë të parë në vitin 1256.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)