Jump to content

Zădăreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zădăreni
Popullsia
 • Gjithsej2,549

Zădăreni është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.549 banorësh dhe sipërfaqe 21,45 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Bodrogu Nou dhe Zădăreni.