Zădăreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zădăreni
Komunë
Vendndodhja
Zădăreni is located in Rumania
Zădăreni
Zădăreni

Koordinatat: 46°8′0″V 21°13′0″L / 46.13333°V 21.21667°L / 46.13333; 21.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21,45 [1] km2
Popullsia 2.549 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Bodrogu Nou dhe Zădăreni
Koordinatat 46° 8′ 0″ Veri

21° 13′ 0″ Lindje

Zădăreni është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.549 banorësh dhe sipërfaqe 21,45 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Bodrogu Nou dhe Zădăreni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)