Vladimirescu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vladimirescu
Komunë
Vendndodhja
Vladimirescu is located in Rumania
Vladimirescu
Vladimirescu

Koordinatat: 46°9′0″V 21°24′0″L / 46.15000°V 21.40000°L / 46.15000; 21.40000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Arad
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 124,00 [1] km2
Popullsia 11.501 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cicir, Horia, Mândruloc, Vladimirescu
Koordinatat 46° 9′ 0″ Veri

21° 24′ 0″ Lindje

Vladimirescu është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 11.501 banorësh dhe sipërfaqe 124,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cicir, Horia, Mândruloc, Vladimirescu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)