Şiştarovăţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Şiştarovăţ
Popullsia
 • Gjithsej341

Şiştarovăţ është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 341 banorësh dhe sipërfaqe 123,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cuveşdia, Labaşinţ, Şiştarovăţ, Varniţa.

Ekzistenca e Şiştarovăţ-it përmendet për herë të parë në dokumente që datojnë nga viti 1440.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]