Jump to content

Zimandu Nou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zimandu Nou
Popullsia
 • Gjithsej4,695

Zimandu Nou është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 4.695 banorësh dhe sipërfaqe 74,30 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Andrei Şaguna, Zimandcuz, Zimandu Nou..