Jump to content

Pilu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pilu
Location of Pilu
Popullsia
 • Gjithsej2,177

Pilu është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.177 banorësh dhe sipërfaqe 71,77 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Pilu dhe Vărşand.

Kjo komunë përmendet për herë të parë në vitin 1283.