Ndryshimi mes inspektimeve të "Oss (Holandë)"

Jump to navigation Jump to search
v
-bashki +komunë
v (-bashki +komuna +rregullim teksti)
v (-bashki +komunë)
| gjatësia = 5.522222
}}
'''Oss''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 104.42 km² dhe popullsi 77405 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Oss]] është kryeqendra e bashkisëkomunës.
 
==Referenca==

Menyja e navigimit