Árneshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Árneshreppur
Árneshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 707 km2
Popullsia 53 banorë
Dendësia 0.07 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 524

Árneshreppur (islandisht: Árneshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]