Hvalfjarðarsveit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hvalfjarðarsveit
Hvalfjarðarsveit
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Skúli Þórðarson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 482 km2
Popullsia 617 banorë
Dendësia 1.28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00


Hvalfjarðarsveit (islandisht: Hvalfjarðarsveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin perëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]