Kaldrananeshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaldrananeshreppur
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 387 km2
Dendësia 0.27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Kaldrananeshreppur (islandisht: Kaldrananeshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]