Ölfus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ölfus
Sveitarfélagið Ölfus
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Udhëheqës Gunnsteinn R. Ómarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 737 km2
Popullsia 1,906 banorë
Dendësia 2.59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 815, 816

Ölfus (islandisht: Sveitarfélagið Ölfus), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ölfus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale