Tálknafjarðarhreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tálknafjarðarhreppur
Tálknafjarðarhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Indriði Indriðason
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 176 km2
Popullsia 297 banorë
Dendësia 1.69 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 460

Tálknafjarðarhreppur (islandisht: Tálknafjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]