Langanesbyggð

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Langanesbyggð
Langanesbyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Elías Pétursson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,332 km2
Popullsia 531 banorë
Dendësia 0.4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 680, 681, 685
Faqja Zyrtare langanesbyggd.is

Langanesbyggð (islandisht: Langanesbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]