Eyja- og Miklaholtshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eyja- og Miklaholtshreppur
Eyja- og Miklaholtshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 383 km2
Popullsia 148 banorë
Dendësia 0.39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Eyja- og Miklaholtshreppur është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]