Þingeyjarsveit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Þingeyjarsveit
Þingeyjarsveit
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Population
 • Total917

Þingeyjarsveit (islandisht: Þingeyjarsveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]