Seltjarnarnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seltjarnarnes
Seltjarnarnesbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni i Kryeqytetit
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Ásgerður Halldórsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2 km2
Popullsia 4,381 banorë
Dendësia 2,190.50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 170, 172

Seltjarnarnes (islandisht: Seltjarnarnesbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]