Húnaþing vestra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Húnaþing vestra
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Population
 • Total1.173

Húnaþing vestra është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]