Húnaþing vestra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Húnaþing vestra
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Veriperëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Guðný Hrund Karlsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,019 km2
Popullsia 1,173 banorë
Dendësia 0.39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 500, 530, 531

Húnaþing vestra është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]