Helgafellssveit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Helgafellssveit
Helgafellssveit
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej53


Helgafellssveit (islandisht: Helgafellssveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]