Helgafellssveit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Helgafellssveit
Helgafellssveit
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58 km2
Popullsia 53 banorë
Dendësia 0.91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00


Helgafellssveit (islandisht: Helgafellssveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]