Rangárþing eystra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rangárþing eystra
Rangárþing eystra
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Ísólfur Gylfi Pálmason
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,841 km2
Popullsia 1,708 banorë
Dendësia 0.93 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 860, 861
Faqja Zyrtare hvolsvollur.is

Rangárþing eystra (islandisht: Rangárþing eystra), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]