Grýtubakkahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grýtubakkahreppur
Grýtubakkahreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Þröstur Friðfinnsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 432 km2
Popullsia 353 banorë
Dendësia 0.82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 6602

Grýtubakkahreppur (islandisht: Grýtubakkahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]