Skagafjörður (komunë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skagafjörður
Sveitarfélagið Skagafjörður
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Veriperëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Ásta Björg Pálmadóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4,180 km2
Popullsia 3,978 banorë
Dendësia 0.95 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 550, 551, 560, 565, 566, 570


Skagafjörður (islandisht: Sveitarfélagið Skagafjörður), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]