Reykjanesbær

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reykjanesbær
Reykjanesbær
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Popullsia
 • Total14.527


Reykjanesbær (islandisht: Reykjanesbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]