Reykjanesbær

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reykjanesbær
Reykjanesbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Gadishulli Jugor
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Kjartan Már Kjartansson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 145 km2
Popullsia 14,527 banorë
Dendësia 100.19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 230, 232, 233, 235, 260


Reykjanesbær (islandisht: Reykjanesbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]