Húnavatnshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Húnavatnshreppur
Húnavatnshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Veriperëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Einar Kristján Jónsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,817 km2
Popullsia 409 banorë
Dendësia 0.11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Húnavatnshreppur (islandisht: Húnavatnshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin veriperëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]