Borgarbyggd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borgarbyggð
Borgarbyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Kolfinna Jóhannesdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4,926 km2
Popullsia 3,535 banorë
Dendësia 0.72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 310, 311, 320


Borgarbyggð (islandisht: Borgarbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]