Sandgerði

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sandgerði
Sandgerðisbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Gadishulli Jugor
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Sigrún Árnadóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62 km2
Popullsia 1,609 banorë
Dendësia 25.95 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 245


Sandgerði (islandisht: Sandgerðisbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]