Bláskógabyggð

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bláskógabyggð
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Valtýr Valtýsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,300 km2
Dendësia 0.28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Bláskógabyggð (islandisht: Bláskógabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]