Hrunamannahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hrunamannahreppur
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Jón G. Valgeirsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,375 km2
Dendësia 0.57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Hrunamannahreppur (islandisht: Hrunamannahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]