Flóahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flóahreppur
Flóahreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Eydís Þ. Indriðadóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 289 km2
Popullsia 631 banorë
Dendësia 2.18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Flóahreppur (islandisht: Flóahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]