Vesturbyggd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesturbyggð
Vesturbyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Ásthildur Sturludóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,339 km2
Popullsia 949 banorë
Dendësia 0.71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 450, 451, 465

Vesturbyggð (islandisht: Vesturbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]